Zaujalo ma #1

To najlepšie, čo som tento týždeň objavila na internete:

Kamila z blogu Tvoříme domov má vždy tie najoriginálnejšie a najlákavejšie recepty – ktoré navyše vždy vyzerajú aj veľmi jednoducho. Tieto dva jesenné koláče nie sú žiadnou výnimkou.

Musím sa priznať, že už pomaličky začínam myslieť na vianočné pečenie. Nemôžem si pomôcť, čas strávený vykrajovaním a pečením medovníčkov, prípravou nášho legendárneho vaječného likéru a iných dobrôt je jednoducho môj najčarovnejší. K tomu samozrejme treba tú správnu pravú ruku (môj muž je v tomto nenahraditeľný) a tiež správnych pomocníkov.  Premýšľam, že táto sada na pečenie čokoládových sušienok je presne to, čo mi momentálne chýba 🙂 (Tchibo)

Občas keď potrebujem nakopnúť správnym smerom a dostať sa z kreatívnej slepej uličky, zablúdim na blog Meg Biram a prečítam si v archívoch niektorý z jej článkov o biznise a kreativite. Tento článok o tom, ako robiť to, čím chceme byť známi, so mnou naozaj zarezonoval. Čím by ste chceli byť známi vy?

Táto kabelka má neskutočne krásnu farbu, a výborne by ladila s mojou aktuálnou posadnutosťou ružovou farbou! (Vivantis)

Ako sa zmenil váš vzťah, keď ste sa stali rodičmi? Táto téma vo mne veľmi silno rezonuje, keďže popri tom, že sa stanem mamou v žiadnom prípade nechcem zabudnúť, že som aj manželka a partnerka môjho muža. Preto sa mi tak páčil Juliin úprimný a pozitívne naladený článok o tom, ako materstvo zmenilo jej manželstvo.

Do týchto náramkových hodiniek som sa zamilovala na prvý pohľad. Kombinácia púdrovej ružovej, zlatej a motýlikov je úplne dokonalá! (Esprit)

Zdá sa, že Dáni a ich koncept šťastného a spokojného života v poslednej dobe totálne ovládli knižný trh (a môj knižný nákupný košík). Po Little book of hygge, ktorá je milá, malá, plná skvelých tipov a myšlienok, a nádherne ilustrovaná, som neodolala ani Little book of lykke, od toho istého autora. Ten je zhodou okolností riaditeľom dánskeho inštitútu pre výskum šťastia, a tak sa už teraz teším, čo všetko sa od neho naučím. (Book Depository)

A ešte zopár vecí, ktoré tento týždeň pristáli na mojom wishliste:

Ilustračné foto: Love, style, mindfulness

Save

1 Comment

Write A Comment