Čarovný víkend #5

Tento týždeň ubehol rýchlejšie, než som si stihla uvedomiť, a ja už sa neviem dočkať, ako si užijem víkend plný oddychu, kultúry. času stráveného s rodinou a dobrého jedla. Čo máte tento víkend v pláne vy?

Čarovný víkend #5

1. Urobiť si babinec s maminou.

Babince s mojou maminou sú najviac. Vždy sa nechá nahovoriť na čokoľvek, čo vymyslím, a nikdy nepokazí žiadnu zábavu. Milujem tie chvíle, keď našich chlapov necháme doma, a my dve sa pustíme za dobrodružstvami. A je úplne jedno, či vyrazíme na nákup do Ikey, alebo za nejakým kultúrnym zážitkom.

Keď sme pred časom boli v Bratislave na krasokorčuliarkej exhibícii Kings on ice (mimochodom, úžasný zážitok), vraveli sme si, že niečo podobné si nabudúce musíme zopakovať aj s prespaním v meste, aby sme nemuseli absolvovať tú hodinovú cestu nočnou diaľnicou. A tiež som vedela, že už dlho túži po tom, vidieť Mireille Mathieu naživo. Keď sa mi podarilo objaviť skvelé miesta na jej dnešný koncert v Inchebe, bolo rozhodnuté. Tento raz sme si hneď aj zarezervovali hotel, a tak si okrem skvelého kultúrneho zážitku užijeme aj hodiny nerušeného pokecu, skvelú večeru a na druhý deň aj trošku tej nákupnej terapie 🙂 Neviem si predstaviť lepší štart do víkendu!

Čarovný víkend #5

2. Nájsť album na svadobné fotky. Konečne.

Za toto by som si zaslúžila zlatú medailu z prokrastinácie. Od svadby ubehlo takmer 7 mesiacov, a my máme ešte stále naše nádherné svadobné fotografie uložené v obyčajnej škatuli z Ikey. V mojom prípade by som si asi mala pogratulovať, že už sú aspoň vyvolané 🙂 To som ešte zvládla, ale k nájdeniu toho pravého albumu som sa stále nejako nevedela dokopať. Už je naozaj najvyšší čas niečo s tým urobiť. Preto si tento víkend k svojej poobednej šálke čaju zoberiem aj svoj laptop a neprestanem s hľadaním, kým neobjednám ten najkrajší svadobný album, aký sa mi podarí nájsť 🙂

Čarovný víkend #5

3. Vyskúšať recept na egg muffins.

Odkedy si pamätám, vždy som milovala sladké raňajky. Croissanty, granola s jogurtom, vianočka s džemom alebo aj krajec chleba s maslom a medom, moje raňajky vždy museli byť sladké. Keďže však teraz už nejem len sama za seba,  musím si trošku dávať pozor na príjem cukru. A tak som sa začala obzerať po trošku zdravších slaných alternatívach k mojej obvyklej sladkej raňajkovej bombe. Priznávam, z predstavy praženice alebo klasického hemendexu sa mi robí trošku nevoľno 😀 Ale podarilo sa mi nájsť recept na slané raňajky, ktorý vyzerá nielen chutne, ale dá sa aj donekonečna obmieňať a použiť aj ako rýchly a zdravý snack do práce alebo na cesty.

Čarovný víkend #5

4. Doplniť môj čitateľský zápisník.

Toto je jedna z aktivít, ktoré mám naozaj rada, ale paradoxne sa mi do nich takmer nikdy nechce pustiť. Všetko ostatné sa totiž vždy zdá urgentnejšie 🙂 Ale milujem ten pocit, keď vidím, ako mi v zozname prečítaných kníh pribúdajú ďalšie a ďalšie položky – hoci práve tento mesiac s tým mám tak trochu problém. Ale príde mi to ako výborná príležitosť doplniť do zápisníka staršie prečítané knihy a ktovie? Možno ma to inšpiruje a nakopne k tomu, aby som k nim konečne znova začala pridávať nové. Aj za pomoci tohto zoznamu.

Čarovný víkend #5

5. Dopriať si chvíľku pokoja na gauči len v spoločnosti mojich obľúbených blogov.

Priznávam, moje víkendové zoznamy bývajú pravidelne pomerne ambiciózne a nie vždy si nájdem dostatok času a energie na to, aby som z nich odškrtala úplne všetky položky. A keďže tento víkend už bude aj tak nabitý kultúrnymi zážitkami, cestovaním, návštevou cintorína, nákupmi a vypekaním, chcem si dopriať aj chvíľku na vydýchnutie a zbieranie novej inšpirácie. Už si ani nepamätám, kedy naposledy som si len tak v kľude sadla a prečítala posledné články od mojich obľúbených blogeriek – najvyšší čas to napraviť!

Obrázky: Getty Images // Neve Albums // Happy go lucky // Bullet journal // Glam observer

Save

1 Comment

  1. Pingback: 31 pred 32 - The Charming Life

Write A Comment