Čarovný víkend #4

Tento týždeň sa pre mňa niesol v znamení snahy o čo najviac oddychu a naberania nových síl. V práci sa veci už pomaly dostávajú do normálu (ak v podnikaní nejaký „normál“ vôbec existuje), a tak už konečne môžem prísť poobede domov bez toho, aby som až do večera premýšľala nad tým, čo som ešte nestihla, na čo som zabudla, a aký prúser ma asi bude čakať v mailovej schránke na druhý deň ráno.

V pondelok som si prvýkrát vyskúšala pripraviť obedy do práce na celý týždeň, a bola to úplne fantastická skúsenosť. Síce som strávila takmer 2 hodiny v kuchyni prípravou jednotlivých ingrediencií (varenie quinoe, pečenie Hokkaida, krájanie syra a čerstvej zeleniny, príprava dressingu…). O to spokojnejšia som ale bola každý jeden deň v práci, keď som si z chladničky postupne vyberala jeden chutný obed za druhým. Ušetrila som tak nielen čas a peniaze, ale i kopu zbytočných kalórií a ešte som mala aj dobrý pocit z toho, že som niečo urobila pre svoje zdravie 🙂

Na tento víkend nemám žiadne špeciálne plány, a tak sa chcem čo najviac venovať príprave článkov na blog a tiež nasledujúcim projektom:

Čarovný víkend #4

1. Vytriediť a upratať moju zbierku receptov.

Na budúci týždeň mám pre vás pripravený článok o plánovaní jedál. A keďže jedným z mojich hlavných tipov je vytvoriť si svoju vlastnú prehľadnú a organizovanú „kuchársku knihu“, rozhodla som sa konečne sa pustiť do tej mojej obávanej hory receptov, ktorá sa momentálne nachádza asi na štyroch rôznych miestach.

Mnohé z nich som ešte vôbec neodskúšala, niektoré boli totálnym prepadákom a niektoré mali u nás doma veľký úspech, avšak po čase zostali zabudnuté v tej veľkej neprehľadnej kope. Mojím cieľom je zredukovať to všetko na jeden, maximálne dva šanony, ktoré budú prehľadne roztriedené podľa sezóny a ingrediencií. Držte mi palce 🙂

Čarovný víkend #4

2. Updatovať moju plánovaciu nástenku. 

Toto som naposledy urobila niekedy koncom leta, a tak už je najvyšší čas trošku si v tých mojich plánoch, cieľoch a snoch poupratovať. Len celkom nedávno som si uvedomila, že svojou podstatou som vizuálne založený plánovač. Poznámky, termíny a nápady zapísané niekde v hĺbke notesov alebo diárov mi zväčša nevyhovujú. Potrebujem veci jasne vidieť pred sebou, aby som ich dokázala spracovať, pripraviť sa na ne a aby mi nič neuniklo. Preto je pre mňa plánovacia nástenka v mojom domácom kútiku na nezaplatenie. Akurát by som sa konečne potrebovala zbaviť už neaktuálneho septembra, a pridať tam moje predbežné decembrové plány. A tiež si urobiť poriadok v nápadoch na články na blog. Tuším to vyzerá, že v poslednej dobe stále v niečom potrebujem robiť poriadok 🙂

Čarovný víkend #4

3. Urobiť si inšpiratívnu nástenku.

Keď už som pri tých nástenkách, rada by som si odškrtla aj ďalšiu položku z môjho dlhodobého to do listu – vytvorenie novej a aktuálnej inšpiratívnej nástenky. Moje vizuálne založenie sa manifestuje aj v podobe obsesívneho zbierania krásnych fotiek z blogov a obrázkov z časopisov Tie často používam ako inšpiráciu pre moju vlastnú kreativitu. Prehŕňanie sa v obrázkoch a vytváranie koláží je jednou z mojich obľúbených oddychových aktivít, a sama neviem, prečo sa jej nevenujem oveľa častejšie. Na mojom pracovnom stole doma momentálne jedna taká nástenka naozaj chýba, a tak sa teším, že cez víkend opäť popustím uzdu svojej kreativite a vytvorím si niečo nové a krásne, čo ma bude inšpirovať a robiť mi radosť každý deň.

Čarovný víkend #4

4. Urobiť domáce tekvicové pyré.

V rámci môjho jesenného plánu vyskúšať čo možno najviac nových tekvicových receptov som sa trošku nechala uniesť pri ich vyhľadávaní a zbieraní (viď bod č. 1 🙂 ) A keďže možno polovica z nich uvádza ako hlavnú ingredienciu tekvicové pyré, rozhodla som sa, že si ho konečne skúsim vyrobiť sama doma. Recept je v podstate úplne jednoduchý a som sama zvedavá, ako sa podarí. Doteraz som totiž recepty s touto ingredienciou v takmer automaticky preskakovala, a tak to pre mňa bude naozaj originálny experiment. Máte s tým nejaké skúsenosti, o ktoré by ste sa mohli podeliť?

Čarovný víkend #4

5. Pohrať sa s mojím foťákom a nafotiť aspoň jeden recept na blog.

Keďže je varenie a pečenie tak veľkou a dôležitou súčasťou môjho každodenného života, už by bol najvyšší čas i na to, aby sa moje recepty stali súčasťou tohto blogu. Jediný problém? Fotenie jedla je pre mňa naozaj veľkou výzvou. Kedysi som to už na svojom predchádzajúcom blogu skúšala, ale s výslednou podobou fotiek som nikdy tak úplne spokojná nebola. Nenazvala by som sa práve perfekcionistom (to slovo totiž vôbec nemám rada), ale je pravda, že keď vidím všetky tie nádherné a perfektne nastylované fotky jedla na blogoch a Instagrame, naozaj nemám chuť deliť sa o svoje amatérske pokusy.

Nedávno som si však uvedomila, že len premýšľaním tento svoj nedostatok nevyriešim. To dokážem, len ak budem foťák brať do ruky pravidelne a hrať sa so stylingom a kompozíciou. Len tak totiž môžem zlepšiť svoje schopnosti, naučiť sa lepšie ovládať svoj Nikon a popri tom si nájsť svoj vlastný štýl. A tak cez víkend oprášim svoju zrkadlovku, niečo dobré uvarím alebo upečiem a budem sa hrať 🙂

Čo zábavné, zaujímavé alebo dôležité máte na tento víkend naplánované vy?

Fotky: Bugaboo City / A Bowl full of lemons // The Glitter Guide // Once a month meals // We eat together

Save

Save

Save

Save

Write A Comment