čarovný víkend 2

Krásne piatkové ráno! Aké máte víkendové plány? Ja v prvý jesenný víkend chcem využiť sychravé a upršané  počasie naplno – okrem malého nákupného výletu do Trenčína sa plánujem zabarikádovať doma so zapálenými sviečkami, neobmedzeným prísunom bylinkového čaju, výborným jedlom a zopár zaujímavými, kreatívnymi a veselými aktivitami, na ktoré sa už teraz veľmi teším:

čarovný víkend 2

1. Kresliť s mojimi novými fixkami.

Keď som na Pintereste prvýkrát uvidela túto Alaininu fotku, niečo vo mne kliklo. Až natoľko, že som si z CreActive objednala hneď celú zásobu obojstranných fixiek. Vždy som túžila kresliť, a zároveň som vždy sama seba presviedčala, že to neviem. Ale to, že niečo neviem ešte neznamená, že sa to nemôžem naučiť, však? A keďže najlepšou cestou k učeniu je napodobňovanie iných (to tvrdí Austin Kleon, to nemám celkom zo svojej hlavy 🙂 ), Alainine obrázky už visia na mojej inšpiratívnej nástenke. A ja sa teším, ako si cez víkend ukradnem kúsok voľného času a budem sa dosýtosti hrať s rôznymi farbami a motívmi.

čarovný víkend 2

2. Upiecť pizzu s domácim pestom, gorgonzolou a čerstvými figami.

Pomaly sa púšťam do plnenia malých snov a cieľov z môjho jesenného bucket listu, a šťastnou náhodou mi práve tento týždeň v nákupnom košíku pristáli čerstvé krásne figy za fantastickú cenu. A tak som si spomenula na jeden recept, na ktorý som natrafila pri svojich potulkách svetom blogov, a rozhodla sa, že si v dnes večer pripravíme jeho zjednodušenú verziu. Zjednodušenú preto, že by sa mi v súčasnom jesennom sychravom počasí púpavy hľadali asi veľmi ťažko 🙂 A tak púpavové pesto nahradí to bazalkové, keďže bazalke sa na mojom balkóne stále fantasticky darí. Bude to rozhodne netradičná kombinácia chutí a ingrediencií, ale to ma ešte nikdy od experimentovania neodradilo 🙂

3. Ušiť si na jeseň nové obrusy do kuchyne.

Poznáte tie chvíle, keď bezradne stojíte pred šatníkom a vravíte si, že nemáte vôbec nič na seba? Mne sa to stáva aj s inými vecami. Tak raz-dvakrát do roka nahliadnem do svojej skrine a poviem si, že nemám žiadny pekný obrus na náš jedálenský stôl. A vôbec nevadí, že je tam tých vlastnoručne vyrobených tak zo desať 🙂 V takých chvíľach väčšinou sadám k počítaču a otváram Alinkin eshop a výskam od radosti nad všetkými krásnymi látkami, ktoré má práve v ponuke. Tentokrát však svoju shoppingovú náladu trošku krotím a budem vyberať z látok, ktoré už doma mám k dispozícii. Moja verná Singerka už pridlho oddychovala, prišiel čas vytiahnuť ju, oprášiť a vyrobiť niečo, čo nám skrášli domov a bude mi robiť radosť zakaždým, keď vojdem do kuchyne.

PS: Neuveríte, ale pri písaní tejto pasáže sa mi práve na kuchynskom stole podarilo vyliať polovicu mojej rannej kávy – tomu vravím načasovanie! O dôvod viac pripraviť si zásobu nových krásnych obrusov – aby bolo čo vymieňať prať 🙂

čarovný víkend 2

4. Dobehnúť čítanie blogov a časopisov.

Zdá sa, že vždy, keď sa rozhodnem, že budem na blog prispievať pravidelne (ideálne každý deň), život sa rozhodne otestovať moje odhodlanie tým, že mi do cesty pripraví milión rôznych pracovných a rodinných povinností. Keďže to však tentokrát s písaním myslím naozaj vážne, svoju hodinku denne si nachádzam za každých okolností. Horšie to už je s ostatnými činnosťami, ktoré pre mňa s blogovaním neoddeliteľne súvisia – čítanie iných zaujímavých blogov, obdivovanie krásnych fotiek na Instagrame a naberanie novej inšpirácie pri čítaní časopisov. Najmä tie posledné spomínané sa mi už povážlivo začínajú kopiť v obývačke na stolíku a ja sa cítim trošku previnilo, že si na jednu zo svojich najobľúbenejších oddychových vecí neviem nájsť ani chvíľku. Preto to chcem cez víkend napraviť a stráviť aspoň nejaký čas dobiehaním zameškaného nielen vo svete blogov, ale aj vo svete mojich milovaných magazínov.

čarovný víkend 2

5. Vyhľadať si jogové videá, podľa ktorých môžem cvičiť doma.

Hoci si to nerada priznávam, to večné vysedávanie pri počítači môjmu chrbtu a držaniu tela vôbec, ale vôbec neprospieva. Riešenie tohto problému samozrejme poznám, cvičiť, cvičiť, cvičiť, a to pravidelne. Zatiaľ sa mi však nepodarilo nájsť ten správny druh športu či cvičenia, ktorý by ma bavil natoľko, že by som pri ňom vydržala viac než len pár týždňov. Stále dookola počúvam, že na boľavý chrbát neexistuje nič lepšie ako joga a Pilates, a tak som sa rozhodla dať tomu šancu a vyhľadať si niekoľko videí pre začiatočníkov, ktoré by som zvládla aj doma v obývačke. Ak máte nejakú dobrú radu alebo skúsenosť, budem rada, ak sa o ňu podelíte!

Tak to sú moje víkendové plány v kocke. A čo vy? Čo zaujímavé ste si naplánovali na nasledujúce voľné dni?

Obrázky: jeden // dva // tri // štyri // päť

1 Comment

  1. Máš nádherné plány. Pre mňa bude tento víkend pracovný. Budem fotiť, fotiť a fotky upravovať, ale teším sa. PS: Brett Larkin je v jóge skvelá, cvičím podľa nej každý deň.

Write A Comment