čarovný víkend #1

Nie som úplne typická víkendová cieľovka – tá, ktorá už v pondelok ráno volá po tom, aby už bol konečne piatok poobede. Mám skvelú prácu, do ktorej chodím rada, a tak tie rozdiely medzi pracovným týždňom a víkendom zase až tak neprežívam.

Napriek tomu však víkendy milujem. Už len kvôli tomu, že si ráno v posteli môžem trošku poleňošiť, namiesto obvyklého vstávania o piatej ráno. Ale aj toho leňošenia občas býva priveľa, minimálne pre moje akčné, neposedné ja. A preto sa vždy snažím vybrať si zopár vecí a aktivít, ktoré by som cez víkend chcela skúsiť, urobiť alebo podniknúť. Môže to byť nová kniha, do ktorej sa chcem pustiť; zaujímavý recept, na ktorý som natrafila alebo aktivita, na ktorú sa už dlhšie chystám a ešte som si nenašla čas. Niekedy bývajú moje ambície prehnané, ale aj keď sa mi z piatich podarí splniť dve alebo tri, som spokojná. Mám vtedy pocit, že som svoj voľný čas využila naplno.

Toto sú veci, ktoré mi vykúzlia čarovný víkend:

čarovný víkend #1

1. Vyrobiť si DIY mramorový podnos.

Už niekoľko týždňov hľadám na internete mramorový podnos, ktorý by sa okrem servírovania jedla dal použiť aj ako pozadie na fotografovanie. Avšak všetky, na ktoré som zatiaľ natrafila, sú buď príliš malé, alebo nehorázne drahé. Alebo oboje. A tak som sa rozhodla, že sa pokúsim urobiť si ho sama doma. Inšpiroval ma k tomu tutoriál na mramorované misky z A Beautiful MessUž som si objednala poriadnu zásobu Fimo hmoty v bielej, čiernej a sivej farbe a sama som zvedavá, ako to celé dopadne 🙂

čarovný víkend #1

2. Vyskúšať domáci špaldový toastový chlieb. 

Odkedy ma moja šikovná mamina začala zásobovať poctivým domácim špaldovým chlebíkom z kvásku, dočista som podľahla špaldovej múke. Nie preto, že to je teraz moderné, ale preto, že mi naozaj chutí. Už som z nej vyskúšala viacero receptov, vrátane slaných palaciniek, a zatiaľ mali u nás doma všetky úspech. Ďalší na zozname je teraz toastový chleba, ktorý by bol perfektný na rýchle raňajky alebo chutný olovrant. Tento recept vyzerá jednoducho, tak sa snáď vydarí.

čarovný víkend #1

3. Upiecť si domácu pizzu. 

V piatok večer je u nás najobľúbenejšou večerou domáca pizza, a ja by som z toho chcela urobiť pravidelnú každotýždennú tradíciu. Na moju domácu pizzu som totiž zbalila môjho manžela – keď ju ochutnal prvýkrát, rozhodol sa, že už so mnou zostane navždy 🙂 Ani jeden z nás neobľubuje „tradičnú“ tenkú taliansku pizzu – v lepšom prípade chrumkavú, v horšom vysušenú. Tá naša je nadýchaná ako obláčik, plná rajčín, mozzarelly, olív, slaninky a parmezánu. Mňam!

čarovný víkend #1

4. Písať články na blog na nasledujúci týždeň.

Počas prvého týždňa od spustenia môjho blogu som si uvedomila, aké fajn je mať v zálohe pripravených niekoľko článkov, ktoré v deň D stačí len prebehnúť, upraviť a publikovať. Život je občas viac než hektický a nie vždy sa pri pohľade na prázdny textový editor dokážem sústrediť. Naopak, zdá sa mi, že čím viac som pod časovým tlakom, tým menej sa mi moje myšlienky a slová zdajú správne / inšpirujúce / vhodné na publikovanie. Preto chcem aspoň dve-tri hodiny z nedele venovať písaniu nových článkov. Nielen preto, že mi to prináša veľkú radosť, ale tiež  preto, že to podstatne prospieva mojej duševnej pohode.

čarovný víkend #1

5. Pustiť sa do čítania knihy Láska je láska od Daniely Slávik.

Dankin krásny, inšpiratívny blog Flung out of space som objavila len nedávno. Hneď som sa však zamilovala do jej zasnených fotografií a nádherne napísaných článkov, ktoré vždy trafia klinec po hlavičke. A keď som zistila, že napísala aj knihu, už aj som ju objednávala. Tento týždeň konečne dorazila, a tak sa teším, že sa do nej cez víkend konečne začítam.

A teraz vy – čo zaujímavé máte tento víkend v pláne vy?

Obrázky: A Beautiful mess // Simple bites // The Charming Life // The Everygirl // Daniela Slávik via Noizz

2 komentáre

  1. Jeeeeej, je milé vidieť na inom blogu svoju knihu. Ja som cez víkend čítala, písala a fotila 🙂 takže bol vcelku pekný. Inak, tiež som robila z fimo hmoty mramorové vecičky a dám ti dobre mienenú radu… Chce to silné ruky (na vytvarovanie tej tácky, čo ja nemám, takže sa mi podaril mutant) a ani za svet na to nedávaj nič horúce, lebo sa ti to nepekne otlačí alebo v tom horšom prípade rozsekne :/ Ale ak sa ti poradí, bude to fakt efektné.

    • Ivana Belákova Reply

      Dani, Tvoja kniha bola pre mňa fantastický objav! Doslova som ju v piatok poobede zhltla, a hneď ako som dočítala poslednú stranu, mala som chuť si ju prečítať znova 🙂 A za dobrú radu k Fimo hmote ďakujem – mne sa ju síce podarilo pekne rozvaľkať, ale asi som ju v rúre nenechala dostatočne dlho, lebo sa mi z nej za chvíľku dobrý kus odlomil. Myslím, že budem radšej chvíľku experimentovať s menšími vecami, kým sa znova pustím do tak ambiciózneho projektu 😀

Write A Comment